Poprvé od začátku pandemie v prvním čtvrtletí loňského roku se týdenní počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti dostal pod magickou hranici 300 tisíc a zastavil se o hladinu 293 tisíc. Tento klíčový údaj se tak dostává do úrovní, kde byl před C19. Hned loni v březnu se z počtu 256 tisíc žádostí během tří týdnů dostal až na neuvěřitelných 6 mil. nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti za týden.
Podobně skvěle vyšel i druhý údaj z tamního trhu práce a tím je počet pokračujících dávek v nezaměstnanosti. Ten se po roce a půl dostal pod hladinu 2,6 mil. žádostí na 2,593 žádostí. Zatímco nové dávky se dostávají do normálu, u pokračujících dávkách je situace přeci jen o něco horší. Přestože jdou čísla dolů, stále jsou v zásadě dvojnásobná oproti před covidovému stavu. Loni v květnu se počet pokračujících žádostí o dávky v nezaměstnanosti dostal až nad 23 mil.
Se stabilním oživením trhu práce se na dnešních optimistických číslech pozitivně projevilo také zpomalování tempa propouštění a ukončování úvazků. Přestože jdou čísla dolů, stále přetrvává obava, co přinesou zimní měsíce a zda nedojde k dalším restriktivním opatřením. Růst amerického trhu práce je proto velmi křehký.